Новини

Свято Андрія
Пізнаємо традиції та свята рідного країни.
СЗШ60 КРД “Росток”
6-Б клас
Класний керівник
Король Владислав Володимирович
Інтегрований захід вчителя української мови та літератури Остапенко Оксани Станіславівни
Вчителя музичного мистецтва
Остапенко Олега Вікторовича
Педагога-організатора
Перегинець Вікторії Вікторівни
Велика подяка
Король Ольги Григорівни за смачні українські страви і запальну атмосферу.
Свято Андрія-це не тільки релігійне, а й народне свято. Християнська легенда свідчить, що апостол Андрій Первозванний проповідував християнство в самому Царгороді, на узбережжях Чорного моря і в околицях Києва. До сих пір народні традиції, звичаї та обряди, пов’язані з Днем Андрія, мають дохристиянський характер, наприклад заклинання і ворожіння на майбутню долю.
Це день народного календаря, до якого приурочували Андріївський обряд «Калиту», суть якого полягає в переведенні юнаків і юнок у дорослі вікові класи.
День Андрія справді парубоцький день.
Дівчата напередодні свята ворожили.
Ворожіння на варениках
Дівчата ліпили вареники або пиріжки з дріжджового тіста. Воду для тіста дівчата носили ротом, а хлопці їх у цей час смішили. Кожна дівчина ліпила свій особливий вареник, після чого їх виставляли в ряд і звали найближчого домашнього улюбленця. Чий вареник або пиріжок домашній улюбленець з’їсть, та дівчина перша вийде заміж.
Ворожіння з черевиком (чоботом)
Дівчина знімає свій чобіт і кидає його за ворота. В який бік чобіт носком впаде, звідти буде наречений. Якщо носок виявиться поверненим назад до воріт, звідки його кинули, — жити дівчині ще рік вдома, не виходити заміж.

Leave a comment