Новини

8 травня – День памʼяті та примирення
Він присвячений перемозі над нацизмом, а також вшануванню всіх його жертв.
Близько 8-10 мільйонів українців загинули у війні 1939-1945 року.
День пам’яті та примирення.
Ми пам’ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна. Ми пам’ятаємо, що агресора спільними зусиллями зупинили об’єднані нації.
Ми пам’ятаємо, що перемагає той, хто захищає рідну землю. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука неминучої перемоги сьогодні!
Пам’ятаємо.
Переможемо.
Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановлено День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років.
Запроваджуючи цю пам’ятну дату, Україна прагнула доєднатися до європейської традиції відзначення перемоги у Другій світовій війні, пошанування всіх борців із нацизмом та жертв війни. А також – нагадати, що війна розпочалася внаслідок домовленостей між двома тоталітарними режимами: націонал-соціалістичним (нацистським) у Німеччині й комуністичним в СРСР. У 1939–1945 роках обидва тоталітарні режими вчинили на українській землі численні злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини геноциду, внаслідок чого український, єврейський, кримськотатарський та інші народи, що жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат.
Цього року Україна вдруге відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії Росії. Сучасна війна також супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва РФ.
Український інститут національної пам’яті пропонує надалі дотримуватися європейського підходу в меморіалізації подій, героїв і жертв Другої світової та сучасної російсько-української воєн.
З 2014 року символом памʼяті про Другу світову війну в Україні, як і в Європі, є мак памʼяті.
В
В нашій школі з 8 по 12 травня( тиждень пам’яті та тиждень англійської мови) заплановані і реалізується багато заходів в рамках проектів “Ми пам’ятаємо”, “Національно-патріотичне виховання”, ” Ми за мир!”
1. Конкурс плакатів-колажів на англійській мові:
“Міста України,які постраждали внаслідок російської агресії. До і після.”
2. Виставка-інсталяція в фойє і коридорах школи до Дня Європи:
“Розкажемо Європі про війну в Україні.”
3. Виготовлення маків для інсталяції учнями початкової школи 4-А і 2-Б класи.
4. Конкурс малюнків учнів початкової школи:
“Україна-це Європа.”
5. Перегляд презентацій, відеороликів, присвячених Дню пам’яті та примирення і Дню Європи на виховних годинах(початкова і старша школа)
6. Лінійка-реквієм: “Ми пам’ятаємо!”
Хвилина мовчання.

Leave a comment